slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: KČT, odbor Union Cheb > Z našich výletů > 6. 6. 2020 Z Bečova za minerálními prameny

6. 6. 2020 Z Bečova za minerálními prameny

Po nucené koronavirové pauze se nás na chebském nádraží schází 13. Vyrážíme společně na turistický pochod "Z Bečova za minerálními prameny". V Mariánských Lázních si ranní čas, který nám zbývá na přestup do Bečova, zkrátíme krátkou procházkou do nedalekého Lídlu koupit si něco dobrého na zub.

V Bečově po registraci v místní sokolovně se vydáváme vzhůru doprava a hned dolů doleva, kde se napojujeme na zelenou turistickou značku směr Toužim. Před fotbalovým hřištěm se odpojujeme od zelené turistické značky a stoupáme lesní skalnatou cestou po vlastním značení k první kontrole.Po krátkém občerstvení, které nám znepříjemňuje vytrvalý déšť, pokračujeme k rozcestníku "Evige", kde na nás čeká druhá kontrola a opět malé občerstvení. Po 2,5 km dojdeme k silnici Bečov - Plzeň, kterou přejdeme a dále po cyklotrase dojdeme ke třetí kontrole a po cyklotrase pokračujeme do obce Chodov, kde u kapličky odbočíme.

Odtud naše putování vede ke čtvrté kontrole "Homolka". Homolka je přírodní památka, chráněné jsou skalnaté stráně s geologickými profily a paleontologickými nálezy a společenstvy skalních stepí. Místní tradicí je novoroční procházka z Bečova nad Teplou na úpatí Homolky. Na Homolce využijeme situace a opečeme si buřty.

Posilněni pokračuje po vlastním značení lesem dolů k samotě Lesní Perla a odtud po trase Panoramatické stezky, která vede souběžně s železnicí do cíle v Bečovské botanické zahradě, kde na nás čeká pamětní diplom.

text a foto: Ivana Böhmová

 
© unioncheb.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma