slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: KČT, odbor Union Cheb > Z našich výletů > 16. 12. 2023 Nadílka u krále smrků

16. 12. 2023 Nadílka u krále smrků

Rychlost.cz - poptávka připojení

Před Vánocemi se Pošta – stejně jako před měsícem – usilovně a marně snaží šichtami navíc něco zachránit. Naštěstí i vedení před polednem naznává zbytečnost tohoto počínání, beru bágl a padám na vlak.

Vyskakuju v Kynžvartu na nádraží a šlapu do města. Počasí má k předvánoční idylce daleko, je pod mrakem, krajina holá, bez sněhu. Zimní fotky z toho dneska nebudou, pár pozdně podzimních se ale daří.

Ve městě vzdávám původní plán, to bych nestíhal, a místo do kopců šlapu po silnici táhnoucí se pod svahy Slavkovského lesa. U bývalého Lískovce dvakrát podcházím trať a u hájenky se přece jen objevuje první sníh.

S přibývající výškou přibývá i sněhu. Nikde nikdo, užívám si ten božský klid. Ne dlouho, kousek od krále smrků potkávám první lidi a nahoře u něj je už docela rušno. Jsou tu většinou lidi z Mariánek, pár přespolních z Kynžvartu a já přespřehradní z Chebu. Snažím se objevit Chebáky - nejsou. Nejspíš si užívají adventní pohody v Kauflandu.

Pár minut po druhé si bere slovo Milena Kafková, vítá přítomné, vzpomene na bohužel už nepřítomné a jde se na koledy. Letos chybí flétna, chybí housle, chybí lidi, ale nás pár zbývajících dělá vše pro to, aby to – alespoň na hlasitosti – nebylo znát. Zpíváme rádi, zpíváme blbě, ale nám to nevadí. A komu to vadí, nemusí sem chodit. … Aha, proto je nás tu tak málo!

Konečně koledy i dech docházejí a začínáme se trousit domů. Nebo na vlak. Přidávám se k partě místních a docházím s nimi až k prvním barákům Mariánek. Městem se mi nechce, courám ještě chvíli lesem a od Monty pozoruju skrz potrhané mraky západ sluníčka. Ještě pořád od nás utíká, ale už mu taky dochází dech. A za pět dní se konečně začne zase vracet.

PC162784.JPG
PC162786.JPG
PC162792.JPG
PC162793.JPG
 
© unioncheb.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma