slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: KČT, odbor Union Cheb > Z našich výletů > 18. 6. 2023 Turistický den u Bismarckovy rozhledny

18. 6. 2023 Turistický den u Bismarckovy rozhledny

Rychlost.cz - poptávka připojení

Chtělo by se napsat, že rok se sešel s rokem a turisti se sešli u Bismarckovy rozhledny. Jenže jako spousta věcí v téhle zemi, i tady je vše trošičku jinak.

Rok se s rokem nesešel, k tomu jim ještě den scházel. A turisti se sešli u rozhledny, kterou její stavitelé – a že to byli Němci jak poleno! - v roce 1909 nazvali „Novou rozhlednou na Zelené hoře.“ Německému kancléři ji pak přisoudili jiní vrtichvosti a my to po nich – možná trochu bezmyšlenkovitě – převzali.

To vše ale nic nemění na skutečnosti, že nejen turisti, ale asi všichni, kterým rozhledna a její osudy nejsou lhostejné, se u ní sešli už poosmnácté, aby si připomněli její opravu a znovuotevření v roce 2005.

Počasí i letos přálo, déšť se Zelené hoře zdaleka vyhnul, zima taky určitě nikomu nebyla a výhled z vršku rozhledny snad nikoho nezklamal. A protože Město i letos pro účastníky zajistilo občerstvení, hájenští hasiči oheň a turisté z Unionu pamětní listy i jinou turistickou veteš, nemělo tohle setkání chybu. Jo, chybičky maličký by se možná našly, ale která akce je nemá?

A hlavně – byla pohodička, pohoda, takže kdo by je hledal??

P1010905.JPG
P1010917.JPG
P1010930.JPG
P1010933.JPG
 
© unioncheb.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma