slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: KČT, odbor Union Cheb > Z našich výletů > 2. 9. 2023 Sokolovská 50

2. 9. 2023 Sokolovská 50

Rychlost.cz - poptávka připojení

V sobotu 2. září se několik členů z chebského oddílu turistů zúčastnilo individuálně 57. ročníku oblíbeného turistického pochodu "Sokolovská padesátka". Start pochodu pro všechny nabízené trasy byl na sokolovském nádraží.

Já s Jiřinou jsme si zvolily jednu z nabízených tras pro méně zdatné turisty, která vedla ze zemědělské obce Nadlesí, kam nás odvezl ze Sokolova smluvní autobus. Do Nadlesí odjížděl až poslední autobus a my využily příležitosti, jely jsme autobusem o půl hodiny dříve, prohlédly jsme si historické centrum Lokte a počkaly na poslední smluvní autobus, který zajížděl až do Nadlesí.
Odtud jsme šly po zelené turistické značce do obce Dvory, která leží v nadmořské výšce 509 metrů a v současnosti je většinou rekreační obcí. Tam na nás čekala první kontrola, kde vypomáhal i jeden člen chebského oddílu. Po malém občerstvení jsme šly příjemnou cestou stále po žluté turistické značce až do Starého Sedla k lávce přes řeku Ohři, kde v kiosku s občerstvením u Kačky byla další kontrola.
Po nabrání sil jsme pokračovaly po cyklostezce až do cíle, který byl ve vodáckém tábořišti Baron v Královském Poříčí. Tam již odpočívali další dva členové z Chebu - Šárka s Pavlem vyrazili ráno dříve, stihli 13ti kilometrovou trasu z Lokte do Dvorů a pak již po stejné trase jako jsme šly my.
 
text: Ivana Böhmová
foto: Ivana Böhmová a Vít Lodr
P9022071.JPG
P9022082.JPG
P9022091.JPG
P9022128.JPG
 
© unioncheb.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma