slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: KČT, odbor Union Cheb > Z našich výletů > 5. - 7. 5. 2023 Májovým Chebskem

5. - 7. 5. 2023 Májovým Chebskem

Rychlost.cz - poptávka připojení

V sobotu 6. 5. 2023 se konal již 25. ročník mezinárodní turistické akce "Májovým Chebskem", který pořádá KČT, odbor Union Cheb. Pochodem si zároveň připomínáme světový den chůze. Neplánovaně jsme se sešly čtyři členky z našeho oddílu a společně jsme se vydaly na jednu z nabízených tras.

Ze startu, který po nucené covidové pauze byl tentokrát opět na Integrované střední škole, jsme se vydaly po červené turistické značce na Komorní hůrku, kde byla u Infocentra kontrola, čekalo na nás malé občerstvení, razítko, odtud jsme pokračovaly naučnou stezkou "Komorní hůrka" směrem do Františkových Lázní.

Maruška s Naďou si vzpomněly, že kdysi tu byly na přírodovědné vycházce, které jsou pořádány chebským muzeem, a že v tomto období by zde měl kvést vstavač kukačka. A opravdu, zanedlouho náš pohled přitahuje nejcennější ze zdejších květin, jedna z těch našich orchidejí, které z české krajiny postupně mizí a proto je v České republice zařazena mezi silně ohrožené druhy. Byla jich zrovna spousta v plném květu, jedním slovem nádhera. Po vyfocení pokračujeme do Františkových Lázní, kde náš májový pochod končí.

 

text a foto: Ivana Böhmová

 

 

 

Iva to napsala pěkně blbě. Aby bylo jasno: Moc pěkně a jenom trošičku blbě. Takže já si dovolím pár oprav a doplnění.

Pochod je od počátku třídenní a letos se konal od pátku 5. do neděle 7. května. Světový den chůze je samostatná turistická akce, kterou pořádáme v rámci našeho jarního pochodu. A našich členů se zúčastnilo rozhodně víc než ty čtyři zmíněné, jen se cestou výhradně kochali a už nestíhali fotit a psát. Samozřejmě se teď nemají čím pochlubit. Škoda. A íčko na Hůrce je dnes už bývalé. Taky škoda.

Celkem se letos pochodu Májovým Chebskem zúčastnilo 265 turistů, z toho 151 se zúčastnil i Světového dne chůze. 17 %, tedy 46 účastníků, bylo zahraničních – převážně z Německa, ale přijela k nám i skupinka Rakušanů. Největší zájem byl o sobotní Ivou popsanou 11 km trasu na Komorní hůrku, kterou zvolili 72 turisté.

A aby nikdo nebloudil (nebo co nejmíň) a nic mu nechybělo (nebo co nejmíň), o to se nejen po tři pochodové dny, ale při přípravě už s dobře ročním předstihem, staralo 10 pořadatelů.

 

VL

20230506_093503.jpg
20230506_100701.jpg
20230506_104538.jpg
20230506_105818.jpg
 
© unioncheb.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma