slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: KČT, odbor Union Cheb > Z našich výletů > 4. 11. 2023 Studentský pochod ISŠTE Sokolov

4. 11. 2023 Studentský pochod ISŠTE Sokolov

Rychlost.cz - poptávka připojení

První listopadovou sobotu se konal již 48. ročník oblíbeného Studentského pochodu, který vede krásnou podzimní krajinou Krušných hor. Název "studentský" je již dávno pouze symbolický, chodí rádi „studenti“, kteří mají svá školní léta dávno za sebou. Ale každým rokem přibývají i noví, mladí studenti, kteří se pak na pochod po letech rádi vrací.

Možností je více, buď využít autobus, který vypravuje pořadatel ISŠTE Sokolov a vyjet na Přebuz a odtud pak pěšky do Kraslic, nebo ráno vlakem do Nejdku a obráceně, na Přebuz pěšky a využít autobus zpátky do Sokolova. Obě trasy jsou příjemné, i když ta druhá je do kopce. Ale když vyjde počasí tak jako v letošním roce, tak je to krásný výlet do nejmenšího města v České republice.

 

Text: Ivana Böhmová

 

 

 

Na Přebuz jsme se hodně těšili a hned v Sokolově bylo jasné, že 80 turistů se do jednoho autobusu nevejde. Ale na něčí pokyn - „Kdo bude sedět, ten jede.“ - za chvilku nestál nikdo, sedělo se všude, na klíně, schodech, v uličce ... Ale řidič, když to viděl, prohlásil: „S tímhle nákladem nejedu!“ Tak jsme jako přebytek vystoupili a naštěstí organizátor poslal další autobus.

Na Přebuzi tradiční výborná gulášovka a opékání buřtů. Rychle jsme to zvládli a ve třech vyrazili do Kraslic - já, Míla a Jiřka. Iva šla se skupinou z Nejdku.

Nově vedená zelená nás vedla pod Čertovu horu, kterou jsme minule hledali podle GPS. Lesy okolo Špičáku jsou vykácené, úplně jiná krajina. U Nové vsi je nové vyhlídkové místo, otevřené dveře a z nich nádherný pohled na lesy a okolí.

V Kraslicích jsme stihli rychlé pivo a šupem na nádraží s houfem turistů. Když jsme se nacpali do vlaku, prohlásila průvodčí, že sedíme hezky, ale vlak jede do Německa .…

Nakonec jsme do Chebu dojeli Českem. A z Přebuze do Kraslic ušli asi 15 km.

 

Text: Alena Pitelková

 

A já dodávám: Tady je vidět, jak je rychlý pivo nebezpečný. Kdyby si nedali žádný, nastoupili by do správnýho. A kdyby si jich v klidu dali víc, nenastoupili by už do žádnýho.

20231104_081914.jpg
20231104_083411.jpg
20231104_104013.jpg
20231104_114802.jpg
 
© unioncheb.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma