slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: KČT, odbor Union Cheb > Z našich výletů > 16. 4. 2023 Čištění řeky Ohře

16. 4. 2023 Čištění řeky Ohře

Rychlost.cz - poptávka připojení

Je to jako v tom vtipu:

Chlap kouká k nebi a ptá se: „Proč?“ A shora se ozve: „Já vlastně sám nevím. Asi mě nějak sereš.“

 

Když se před dvěma týdny uklízelo Česko, byla zima a pršelo. Teď se čistí Ohře, prší a je zima. „Proč?!“

Na plácku mezi Skalkami – nahoře sídliště, dole přehrada – se scházíme v půl deváté, stavíme stan a vybalujeme věci pro davy uklízečů. Leje tak, jako by v království nebeském někde udělali chybu a nahoře byla i ta přehrada. Tak to asi moc lidí nepřijde …

Nepřišlo. Ke Skalce dorazili jen manželé Novotní na úklid a Alena a Olinou na drby. I když – pytle a rukavice nafasovaly taky a uklízet prý půjdou až přestane lejt. V neděli už má být celkem slušně.

V půl desáté to na Skalce balíme a protože kemp v Podhoří pro nás už druhým rokem nefunguje, přejíždíme na vodácké tábořiště v Tršnicích. Samozřejmě že vodácký kemp Tršnice je v Chocovicích, ale co, jsme přece v Čechách.

Na místě už je paní s velkým autem, malými dětmi a trochou zásob. Zatím skoro přestalo pršet a protože na úseky mezi Chebem a Tršnicemi přece jen pár sběračů vyrazilo, sháníme suché dřevo, rozděláváme oheň a připravujeme buřty. Sběrači se postupně trousí, i s dětmi a pejsky to vychází tak na 25 duší. Část pytlů odložili cestou, sem jich přivlekli asi pět.

U ohně zas tolik místa není a protože jeden z donesených pytlů je poloprázdný, jdu ho k nedalekému mostu doplnit. Pak beru ještě jeden a procházím s ním kus protějšího břehu. I ten něco vydal.

Lidi se rozcházejí, balíme, hasíme oheň (jako by v tom mokru mohlo něco chytnout) a ve čtvrt na dvě mizíme.

Když jsme tak s buřtíky postávali kolem ohně, bavili jsme se o tom, že občas v té přírodě poklidíme a hlavě sami do ní žádný svinčík netaháme. A ať se bavím s kýmkoliv, každý tvrdí, že ani on ne. Takže kdo?

 

„Pane Bože, to ty … ??“

 

 

Jo, a celé to spískala chebská MAS 21 a my, tedy Union, jsme k tomu organizačně přicmrndávali.

 

První fotka (ta se stanem) je od Aleny Pitelkové.

IMG_20230415_093437_resized_20230416_070153086.jpg
P4151063.JPG
P4151077.JPG
P4151083.JPG
 
© unioncheb.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma