slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: KČT, odbor Union Cheb > Z našich výletů > 1. 7. 2023 125 let pramene Halštrova

1. 7. 2023 125 let pramene Halštrova

Rychlost.cz - poptávka připojení

První prázdninovou sobotu se více než deset členů z chebského turistického oddílu individuálně zúčastnilo turistického pochodu, který pořádalo Město Aš, KČT Aš a německý turistický spolek Vogtländischer Wandervereine. Pochod se konal ke 125 výročí postavení kamenného památníku u pramene "Bílý Halštrov".

Většina si jako začátek pochodu zvolila Hazlov, odkud jsme šli přes golfové hřiště směr Výhledy a odtud pak již příjemnou lesní cestou až prameni Bílého Halštrova. U pramene jsme nezapomněli na razítko do turistických deníků, dostali jsme pamětní list a na ochutnání bylinný likér, abychom nepili jen vodu.

Po malém občerstvení jsme pokračovali do Bärendorfu, kde se konaly oslavy i s hudbou a tancem. Po hodinovém odpočinku někteří odjeli smluvním autobusem do Hazlova nebo do Aše, někteří šli stejnou cestou zpátky na Výhledy na linkový autobus a někteří pokračovali na rozhlednu Kapellenberg, která stojí na stejnojmenném 757 metrů nad mořem vysokém kopci.

Rozhledna byla slavnostně otevřena v roce 1931 a je postavena podle návrhu architekta Gustava Zimmermanna. Po okupaci Československa v roce 1968 byla pro návštěvníky uzavřena, znovu otevřena byla až v roce 1993. Z rozhledny jsme šli přes Schönberg do Vojtanova na vlak.

text: Ivana Böhmová

 

 

Původně jsem to neměl v plánu, ale drobátko jsem zaspal, přehodnotil plány a nakonec se tu ukázal.

Trochu jsem se obával, jak to v tom Bärendorfu najdu, už z dálky se to ale přehlídnout a hlavně přeslechnout nedalo. Spousta lidí (což by nevadilo, pro lidi se to přece dělá), spousta aut, takže i kolo byl problém zaparkovat, všudypřítomný smrad z přepáleného tuku z opékaných klobás a hlavně na míle slyšitelná německá břinkačka. To věru není můj šálek čaje, kávy, kakaa ani čehokoliv jiného. Je tu krásně, rád si sem zajedu, ale někdy jindy!

Cestou tam i zpátky potkávám paseky plné náprstníků – kdysi to byla vzácnost, jako kluci jsme se na ně jezdili dívat do Slavkáče, dnes rostou skoro všude. Ale kytka je to pořád krásná. I když nebezpečná. Ale za to kytka nemůže, to je vina lidí, kteří ji dokázali a nejspíš stále dokáží zneužít proti druhým.

foto: Ivana Böhmová, Alena Pitelková, Slávek Samuel, VL

IMG_3112.JPG
IMG_3120.JPG
20230701_102853.jpg
20230701_131522.jpg
 
© unioncheb.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma