slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: KČT, odbor Union Cheb > Z našich výletů > 22. 2. 2020 Memoriál Míry Redlicha

22. 2. 2020 Memoriál Míry Redlicha

I když jsme ve víru ne vždy příjemných událostí na tenhle pochod málem zapomněli, přece jen se pod vedením manželů Pitelkových pár našich členů zúčastnilo. Fotila Alena Pitelková a já se ji pokusím přesvědčit, aby napsala alespoň pár řádků a o své postřehy z výletu se s námi podělila.

Přesvědčil, Alena napsala, tady to je:

Scházíme se na nádraží v Chebu a jedeme autobusem do Aše. Další nastupují na zastávce u Plynárny a na Zlatém vrchu, je nás celkem osm, počasí je pěkné a těšíme se na výlet.

Z Goethova náměstí jdeme na start do Krásné, procházíme pod obloukem kamenného  barokního  mostu z roku 1724, nejstarší dochované stavby v Aši. Lokalitu této historické části čeká nákladná obnova. Na startu je obvyklý mumraj, platíme startovné, zdravíme kamarády a já předávám ašským organizátorům propozice našich nejbližších pochodů.  Dostáváme tatranku, popis trasy a hlavně lístek na cílovou gulášovku v Sokolovně v Krásné!

Tak hurá na trasu! Rozdělujeme se na dvě party. Jedna v čele s Krutinovými jde doporučovanou klasiku - Kamenná osada - Loupežník - Štítary - cíl, cca 11 km. Druhá jde s Pitelkovými směrem na Háj. Cestou objevujeme a fotíme  neznámá místa, budovu bývalého soudu v Aši (dnes škola), zchátralou honosnou vilu v zanedbané zahradě (dříve sídlo lékaře),  moderní kulturní centrum Aše LaRitma na místě bývalého podniku Aritma. Pokračujeme po modré  značce na Háj okolo pomníku F. L. Jahna (zakladatel tělocvičných spolků) , pomníku básníka Theodora Körnera, pamětní desky Friedricha Schillera na skále pod rozhlednou. Tady nás čeká překvapení, restaurace svítí novotou, po požáru ani stopy, je kompletně opravená! Bohužel zavřeno, informace nikde žádná. Tak snad příště. Ještě dokumentujeme stopy po vichřici, brutálně zkroucený  spadlý smrk v lese. Do Krásné jsme odbočili z hlavní silnice u garáží ČSAD a šli krásnou otevřenou krajinou s výhledy na pasoucí se koně, rybníky, louky a pastviny. Pravidelné moderní domky střídaly původní malebné usedlosti usazené v krajině. 

 V Sokolovně  se obě party sešly u výborné gulášové polévky a pivka, společně  jsme si popovídali s Chodováky, Ašáky, Slávou Samuelem a Eliškou.  Pohodová nálada, ale čas tlačil a tak musíme rychle na autobus, ještě jsme se  zastavili u pomníku Martina Luthera na místě vyhořelého evangelického kostela a v pohodě dorazili do Chebu.

 

Zdrávi došli a příště nashledanou!

 
© unioncheb.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma