slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: KČT, odbor Union Cheb > Z našich výletů > 19. 3. 2022 Jarní setkání turistů KV oblasti

19. 3. 2022 Jarní setkání turistů KV oblasti

V sobotu 19. 3. se 20 turistů z Chebu zúčastnilo po dvouletém odkladu 22. ročníku Jarního setkání turistů Karlovarské oblasti v Horním Slavkově.

Jeli jsme autobusem společně s turisty z Mariánských Lázních. Většina z nás si zvolila komentovanou 7 kilometrovou trasu s průvodcem - Naučná stezka Uranová Golgota. Naučná stezka je dílem občanského sdružení Permon z roku 2012. Na 13 informačních tabulích popisuje těžbu uranových rud u Horního Slavkova. Stezkou nás provázel rodák pan ing. Rudolf Tomíček, který poutavě vyprávěl nejen o těžbě uranových rud, ale i o historii města a jeho okolí i o současné nelehké situaci města Horní Slavkov.

Po obědě jsme navštívili muzeum, které se nachází v renesančním měšťanském domě. Expozice je věnována hlavním historickým okamžikům a oborům lidské činnosti, které výrazně ovlivnily dějiny města. Jedná se především o cínařství a výrobu porcelánu. Součástí expozice je v přízemí unikátní měšťanská černá kuchyně.

Na závěr jsme si prohlédli kostel sv. Jiří, který je výraznou dominantou města. V současné době je pro veřejnost uzavřen z důvodu rozsáhlé rekonstrukce.

Text a foto: Ivana Böhmová

DSCN0746.JPG
DSCN0764.JPG
DSCN0785.JPG
DSCN0824.JPG
 
© unioncheb.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma