slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: KČT, odbor Union Cheb > Z našich výletů > 16. - 18. 4. 2021 Čištění řeky Ohře

16. - 18. 4. 2021 Čištění řeky Ohře

Úklid břehů i vlastního toku zmíněné řeky probíhá už několik let pod vedením chebské MAS 21 a za účasti mnoha organizací, spolků i jednotlivců. Letos díky covidovému nadělení značně netradičně, ale přece jen. Vždyť loňský ročník se z téhož důvodu nekonal vůbec!

Tak tady jsou naše první dojmy a fotky z počítače a foťáku Ivy Böhmové.

 

V letošním roce probíhá čištění řeky Ohře, vzhledem k aktuální situaci, v jiném režimu, než na jaký jsme zvyklí. Což je škoda,ale nedáse nic dělat.

Šla jsem se svým čtyřnohým kamarádem podél Slatinného potoka, který je jedním z mnoha přítoků řeky Ohře, do Tršnic. V závěru cesty nastal problém, když jsem chtěla dát nasbírané pytle na místo určení pod viadukt v Jindřichově. V jediném domě široko daleko byli za plotem dva nepříliš přátelsky vyhlížející hafani. Možná si chtěli jenom s mojím pejskem pohrát? To jsem raději nezjišťovala a požádala o pomoc Víťu, že až se budou zítra potulovat kolem, jestli by si nevzpomněl i na mé dva pytle a neodnesl na místo, které je označeno na mapě křížkem. Za což děkuji!

Pozdravuji všechny turisty a snad brzy se budeme moci sejít na nějaké společné turistické akci.
Iva
 
 
Já jen dodám, že bych si v sobotu určitě nevzpomněl, tak jsem osedlal svého drátěného oře a pytle odtransportoval ještě v pátek odpoledne.
Víťa
 
V sobotu odpoledne jsme za občasného dešťosněžení poklízeli ve dvou partách - Pitelkovi a Eva Koleňáková s pejskem od Ottova jezu do Hradiska a po druhé straně podél cyklostezky zpátky k sídlišti Zlatý vrch. Výsledek - tři plné pytle.
Jiřka, Honza a já jsme popojeli poledním vlakem do Tršnic a odtud podél silnice a vody prošmejdili terém až k mostu v Chocovicích. Tady jsme si ulevili (=odložili pytle) a po druhé straně to podél cyklošky a vody prošli do Jindřichova. Celkem jsme naplnili sedm pytlů a nenalhávejme si - na spoustu dalších ještě zbylo.
Podél vody mě - kromě svinčíku, samozřejmě - zaujalo i řádění bobrů. Kdysi to byla vzácnost a chráněný druh, dneska jako by začínali být spíš problém ...
DSCN4480[1].JPG
IMG_20210417_144844_resized_20210417_054131361.jpg
IMG_20210417_160650_resized_20210417_054132217.jpg
P4170138.JPG
 
© unioncheb.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma