slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: KČT, odbor Union Cheb > Z našich výletů > 1. 1. 2022 Novoroční výstup na Zelenou horu

1. 1. 2022 Novoroční výstup na Zelenou horu

          „Lepší dobrá procházka než mizerná opice!“ řeklo si na Nový rok 2022 skoro pět stovek nejen Chebáků a za téměř jarního počasí se vydali na vrchol Zelené hory. Navzdory vlastní lenosti a  pochopitelné posilvestrovské únavě, pěšky, na kolech, na koních i s kočárky.

          Jak se už stalo dobrým zvykem, i letos tu na ně čekalo drobné občerstvení z městské kuchyně, hájenští dobrovolní hasiči – aby si trošku odpočinuli od hašení – tentokrát udržovali oheň a pan správce s manželkou si taky přivstali a vyjímečně pro tento den otevřeli pro zájemce rozhlednu. A protože počasí přálo, bylo se na co dívat.

          Samozřejmě že ani letos nesměli na Nový rok chybět chebští turisté z KČT, odbor Union Cheb. Ti si na příchozí počíhali hned při příchodu a kromě pamětních listů nabízeli účastníkům i možnost přispět na stavbu, úpravy a údržbu turistických tras pro vozíčkáře. Možná právě ta pohodová novoroční atmosféra způsobila, že letos byli přispěvatelé mimořádně štědří. Jak moc, to se zatím neví, kasička se rozpečetí až 6. ledna.

          První společensko – turistická akce roku 2022 je tedy za námi, nikomu se při ní nic zlého nestalo, rozhledna stojí na svém místě a i ten oheň se nakonec podařilo uhasit. Jestli opravdu platí: „Jak na Nový rok, tak po celý rok.“, čeká nás rok příjemný a pohodový.

          A nakonec i ten zatracený covid zdoláme!

 

(psáno pro Chebský deník)

 

Tak už tu cifru víme! Vybralo se .......... 11 162 koruny. Děkujeme a ať to vozíčkářům i v roce 2022 frčí!

 

Foto: Ivana Böhmová (akce) a Vít Lodr (vyúčtování)

DSCN0142[1].JPG
DSCN0152[1].JPG
DSCN0173[1].JPG
P1010011.JPG
 
© unioncheb.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma