slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: KČT, odbor Union Cheb > Z našich výletů > 4. 5. 2019 Plesenský výšlap

4. 5. 2019 Plesenský výšlap

V téměř prázdné nádražní hale mám v sobotu ráno pocit, že mi to ujelo. Po chvilce dorážejí Pitelkovi, takže mi to neujelo. Nebo nejenom mně.

Ve Frantovkách se k nám přidává ještě Ivka a později v Plesné ještě Lubáci. I tak nás není nijak moc. Že by už ani ty skvělé plesenské koláče lidi netáhly? Na druhou stranu – napečeno je a čím míň nás na ně bude, tím víc na každého zbude.

V Plesné vylézáme z vlaku a začíná pršet. Na startu se zdravíme s Pavlem, vyřizujeme prezentaci a vrháme se na koláče. Čím víc toho zbaštíme, tím míň zbude na ostatní. Navíc tajně doufáme, že než dojíme, přestane pršet.

Nepřestalo. V půl desáté vylézáme ven, kdo má, vztyčuje deštníky a mně Iva půjčuje alespoň pláštěnku. To se nám to pošlape, když nám lidi půjčujou!

Loukami a lesem docházíme k židovskému hřbitovu nad Lomničkou a přes ujištění, že je tam fakt nenecháme, tam ženský nechtějí. Prý už tam byly. U některých bych tomu věřil.

V Lomničce Stamoza staví a my čvachtáme v bahně. Po nedávno opravené asfaltce odtud přes kopec přecházíme do Vackova. Tady ženský zjišťujou, že je to dlouhý (protože odtud vede zkratka) a že je jim zima (protože ta je jim furt). Rozhoduju se to dojít a trhám se. To se nám to frajeří, když nám lidi půjčujou!

Přes kopec docházím na Flussberg a tady za posledním barákem číhá na turisty kontrola. S namazanými chleby a horkým kafem a čajem.

Zatím co se tam ládujeme, přestalo pršet. A začalo sněžit. Úžasné! Na pláních kolem bývalé Výspy se ke sněhu přidává i solidní vítr. V lese před Plesnou už tolik nefouká a taky sněžení ustává. No, ustává – z kopce nad Plesnou není skoro nic vidět, město tone v bílé tmě. Takže s tím ustáváním opatrně.

Když docházím, Pitelkovi i Ivka už jsou v cíli a Lubáci možná už i doma. Do dvou máme času fůru, posedáváme a čekáme na autobus. Venku střídavě prší a sněží.

Zrovna když autobus vyjíždí z Plesné, vykouknu z okna a šťouchám do Aleny: „Hele, už neprší a klube se sluníčko ...“

P5040010.jpg
P5040028.jpg
P5040030.jpg
P5040035.jpg
 
© unioncheb.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum