slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: KČT, odbor Union Cheb > Z našich výletů > 3. 8. 2019 Za Květy baroka do Svojšína

3. 8. 2019 Za Květy baroka do Svojšína

Výlet byl opravdu povedený, a to i díky zkušenému vůdci Honzovi. Na nádraží v Ošelíně jsme našli zelenou turistickou značku a podle plánu vyrazili do údolí řeky Mže a dál po červené až do Svojšína. Cesta podél řeky brzy skončila, místy se zvedala do kopců a skal, ale v pohodě jsme došli do Svojšína.

Zámek Svojšín a propojený kostel Sv. Petra a Pavla velmi překvapil svou krásou, protože při setkání turistů v roce 2007 to byl zdevastovaný a opuštěný objekt. Díky práci obce a dalších se podařilo skoro nemožné.

Právě se konaly Zahradní slavnosti Květy baroka a celý zámek i zámecký  park byl vyzdoben překvapivými květinovými kompozicemi a nápaditými výtvory z květin.

Po občerstvení v zámecké kavárně jsme si prohlédli opravený kostel, krásné pokoje v zámku, výstavu loutek a historických zajímavostí. Taky jsme poseděli na nádvoří, kde bylo plno stánků, hudba a hezká zábava pro každého. Někteří z nás ještě prošli naučnou stezku Spylitové skály, na konci byl vyhlídkový altán s parádním výhledem do krajiny.

A další tip od účastníků výletu do této oblasti - Vlčí hora  u Černošína, hrad Volfštejn, židovký hřbitov v Řebří.

Tak se  těšte a přijďte!

 
© unioncheb.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma