slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: KČT, odbor Union Cheb > Z našich výletů > 27. 4. 2019 Výlet do údolí řeky Waldnaab

27. 4. 2019 Výlet do údolí řeky Waldnaab

 

            V sobotu 27. 4. jsme se společně se sokolovskými turisty zúčastnili autobusového výletu do údolí řeky Waldnaab. Po příjezdu do Falkenbergu  nás čekala prohlídka hradu, které se s velkým zaujetím ujal sám starosta obce. Jelikož nás bylo hodně, dva autobusy, rozdělili jsme se na dvě skupiny. První polovina shlédla dokument o historii hradu, který byl k našemu velkému překvapení v češtině, druhá šla na prohlídku s panem starostou.

            Hrad Falkenberg byl  vystavěn na mohutné žulové skalní formaci a pyšní se 1000 letou historií, ve  které sloužil jako opevnění, záštita, symbol moci, správní a hospodářské sídlo a bohužel jako většina hradů nakonec zpustl a zchátral. Ale šťastná náhoda tomu chtěla, aby se z rozpadlé zříceniny stal znovu pyšný obytný hrad. Ve 30. letech 20. století hrad kupuje a odborně renovuje velvyslanec Friedrich Werner hrabě von der Schulenburg. Jeho osud je to, co z Falkenbergu činí zcela mimořádné místo, na kterém se jedinečným způsobem odráží dějiny 20. století.

            Po prohlídce se větší část vrací zpátky do autobusu, aby si zkrátila trasu, přejíždí autobusem na dálniční odpočívadlo a z něj schází do údolí řeky, zbytek vyráží přímo od hradu pod vedením pana Tichy na kopec Ölberg, odkud je pěkný výhled na Falkenberg, procházíme křížovou cestu, kolem památníků světových válek a pak scházíme do údolí  k řece Waldnaab.

            Můžeme jít po levém břehu řeky, kde je cesta pohodlnější, lemuje ji totiž cyklostezka, nebo po pravém břehu řeky, kde je ta pravá divočina, balvany, zákruty ... Rozhodujeme se jít po pravém břehu a opravdu za tu trochu námahy to stálo, krásná příroda. Na konci údolí podejdeme dálniční most a vystoupáme do Windischeschebachu.

            Předpověď počasí nebyla úplně příznivá, ale štěstí nám přálo a teprve 2,5 km před cílem nás zastihl déšť, kdo šel kratší trasu, ten celý výlet stihl suchou nohou. Ve Windischeschenbachu jsme se všichni sešli tak jak se sluší a patří v jedné z místních hospod, kde se čepuje domácí pivo Zoigl. Hospoda, kde se pivo Zoigl čepuje, je označena vývěsním štítem, který připomíná židovskou hvězdu. Jedná se o symboliku čtyř živlů.

text a foto: Iva Böhmová

DSC_0519[1].JPG
DSC_0529[1].JPG
DSC_0577[1].JPG
DSC_0594[1].JPG
 
© unioncheb.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum