slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: KČT, odbor Union Cheb > Z našich výletů > 25. 5. 2019 Metazácká stezka zdraví

25. 5. 2019 Metazácká stezka zdraví

Loni jsme se na Metazácké, počítám-li i napůl ašského Slávka, sešli tři. Letos, počítám-li i napůl ašského Slávka a napůl skalenskou Jiřku, už nás bylo šest. Takže dvojnásobek. Půjde-li to takhle dál, za dvaatřicet let nás do Aše přijede skoro 13 miliard. A to jenom z Chebu.

Přestože se v Aši od hlavního nádraží na start couráme, i tak jsme tam ještě před pořadateli. Ti se objevují během deseti minut a hned se vytahujou, jaké že je to dnes v Aši krásné ráno a že v Aši si to pěkné počasí oproti Chebu umějí zařídit. No, umějí ...

Trasy letos vedou k Mostu Evropy, my už ale stejně máme naplánovanou svoji – potřebuju v Dolních Pasekách vyvěsit nové směrovky, tak půjdeme tam a spojíme turistiku s něčím potřebným. Vyřizujeme startovní náležitosti, zkapalňujeme přidělené stravenky a vyrážíme.

Hned v prvním stoupání Pitelkovi brzdí, prý máme jít s Ivou napřed a oni si nás svým tempem někde dojdou. Po chvilce docházíme na Háj a protože rozhledna už je otevřená, využíváme situace a jdeme nahoru. Výhled je teď dopoledne ještě celkem slušný, vypadá to ale na změnu počasí, ještě že jsme nezaváhali!

V Pasekách Ivka pobíhá a fotí, já zatím vybaluju nářadí a pouštím se do těch směrovek. Když už skoro končím, objevují se Pitelkovi s dotazem, jestli potřebuju pomoct. Ne. Ale musím přiznat, nakonec přece jen pomohli. Za kopcem to začíná bouřit.

Ještě chvilku společně drbeme a rozcházíme se – Iva a já  po proudu Halštrova směrem k přehradě, Pitelkovi proti proudu směrem na Vernéřov a vstříc bouřce.

Konečně jsme zase skoro na Háji. Úplně nahoře už jsme byli, vršek tedy podcházíme a bez zbytečného zdržování scházíme do města. Vypadá to na déšť.

Dole se s Ivou chvíli dohadujeme jestli to dojít na nádraží nebo chvíli posedět v cíli a jít pak na autobus. Začíná pršet a pak i lejt. Takže posezení + bus.

Zrovna když se chci pořadatelů poťouchle zeptat kdože to počasí v Aši zařizoval, volá Alena – prý to s Mílou hrdinně došli na vlak a kde že vězíme? Dotaz na počasí tak zůstal nevyslovený. Stejně jako ten druhý a daleko závažnější:

Loni jsme se ptali, koho že ta Metazácká vlastně zdraví? A nezjistili jsme to. Úkol jsme proto přesunuli na letošek a i když nás byl dvojnásobek, nezjistili jsme to ani letos. Když to takhle půjde dál, ani za dvaatřicet let to nezjistíme ...

 

Fotky tentokrát dodala taky Ivana Böhmová.

P5250009.JPG
P5250010.JPG
DSC_0628[1].JPG
DSC_0632[1].JPG
 
© unioncheb.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum