slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: KČT, odbor Union Cheb > Z našich výletů > 21. 7. 2019 Turistický pochod Teplá - Bezdružice

21. 7. 2019 Turistický pochod Teplá - Bezdružice

V neděli 21.7. jsme se zúčastnili 19. ročníku turistického pochodu Teplá - Bezdružice. Turistický pochod vznikl na podporu myšlenky železničního propojení Bezdružic a Teplé a následného přímého vlakového spojení Plzně a Karlových Varů.

Po příjezdu do Teplé společně se sokolovskými turisty se rozhodujeme kdo půjde delší trasu vedenou průvodcem a kdo kratší autobusem do městečka Úterý a odtud do Bezdružic.

Nakonec na delší trasu zůstávám sama, náš průvodce, bývalý starosta města Teplá, nám rozdá mapu s popisem trasy, na památku keramickou magnetku mašinky, razítko do turistického deníčku, něco málo sladkého na zub a ze železniční stanice Teplá vyrážíme po žluté turistické značce do Kláštera Teplá. Projdeme klášterní zahradou do areálu golfového hřiště, kde hned na začátku pochodu dostaneme občerstvení - polévku, někdo si dává i pivo na kuráž.

Z golfového hřiště pokračujeme přes les kolem hájenky v Ráji a Ovčího rybníka do osady Ovčí dvůr, jenže na nás, kteří jsme se aktivně hnali dopředu a nečekali na průvodce, čeká nemilé překvapení - po půl hodině volá jednomu ze sokolovských turistů Pepa Ticha, že jdeme špatně, ranní bouřka odnesla jednu fáborku, která značila, kde máme odbočit. Nastává úprk přes louku, abychom dohonili hlavní „peletón“. Poučení pro příště: Držet se průvodce .

Před vesnicí Heřmanov jsme skupinu dohonili a pak pokračujeme směrem na Beroun, odtud po cyklotrase, všude jsou již oranžové fáborky, jen ta jedna důležitá chyběla. Po lesní cestě procházíme kolem bývalého rekreačního areálu Bezdužice, chatového tábora k Zaječímu rybníku a odtud již po žluté turistické značce do Bezdružic, kde se na náměstí setkáme se skupinou, která šla kratší trasu.

Společně dojdeme na nádraží, kde se koná Bezdružické parní léto a než stačíme vystát frontu na pivo, zničehonic přijde bouřka, štěstí, že přišla až v cíli, kde jsme se měli kam schovat, všude plno historických  mašinek.

                                                                                                                        Ivana Böhmová - fotky dole jsou taky od ní

 

 

Po příjezdu do Teplé  jsme nastoupili do přistaveného historického autobusu, kde nás hezky přivítal jak pan řidič, tak i pan starosta a na přivítanou jsme dostali výborné dortíčky s marcipánovou mašinkou, to abychom nezapomněli, proč se pochod vlastně pořádá. Městečko Úterý, kde jsme vystoupili, nás  okouzlilo malebnou a čistou původní architekturou. Objevili jsme hospůdku s pootevřenými dveřmi, ale  paní sedící venku nám kafe uvařit nechtěla, protože i ona čekala, až otevřou úplně. Ale  podařilo se  obměkčit paní hostinskou, pustila nás dovnitř a kafe i pivo jsme dostali. Z městečka Úterý jsme pokračovali po zelené značce údolím Úterského potoka a  navazujícím údolím Nezdického potoka.

Krásné počasí, zajímavá mnohotvárná krajina s mělkými údolími a chladnými potoky, to se nám moc líbilo. Přes potoky jsme přecházeli můstky, někde i klády, Pavel dělal záchranu a tak se nikdo nevykoupal. Cestou jsme trhali maliny, zelené posečené louky byly plné motýlů a kytek. U silnice na Bezdružice se naše parta rozhodla pokračovat dál lesem po modré značce, cestou jsme narazili na přírodní koupaliště, vedle stál stanový tábor a každý měl nějakou vzpomínku. Pořádně jsme se zapotili výstupem na Špičák s výškou 595 m, odměnou byl krásný výhled na tepelskou krajinu a městečka. V Bezdružicích jsme se potkali s naší Ivou a sokolovskými turisty a dál už vše popsala Iva. Z Bezdružic jsme všichni přejeli autobusem do Teplé. Čekání na vlak jsme si zpříjemnili na terase hospody, kde nás Jana všechny rozesmála: Bezelstně se zeptala číšníka, jak velké točí pivo? Odpověď zněla: 0,5 l velké pivo nebo 0,3 l malé pivo. A Jana kategoricky prohlásila: „Tak mi dejte čtyři deci!“

To byl veselý závěr našeho  povedeného výletu a těšíme se na další! Tak to všichni říkali..... 

 

                                                                                                                        Alena Pitelková

 

 

Víš, Alenko, nechci ti brát iluze, ale oni asi mysleli spíš další pivo než výlet …

 
© unioncheb.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma