slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: KČT, odbor Union Cheb > Z našich výletů > 16. 11. 2019 Pochod k 30. výročí 17. listopadu

16. 11. 2019 Pochod k 30. výročí 17. listopadu

Pochod jsme zahájili v Hrozňatově, kde se k nám připojila Lenka z KČT, odbor Aš, takže nás bylo  sedm statečných. Počasí bylo velmi příjemné a po bývalé signálce se šlo pohodově. Lenka, která bydlí v Hrozňatově, nás průběžně seznamovala co je kde na obzoru vidět.

Železnou oponu nám připomněla i konstrukce železného mostu přes řeku Odravu ve Slapanech, kde byly  pod vodou umístěny  železné sítě pro "výlov" uprchlíků na západ a také naopak (což se zřejmě nikdy nestalo).

Barvy podzimu nostalgicky vybarvily opravený hřbitov zaniklé obce Krásná Lípa, tam byla chvíle pro vzpomínku a zastavení.

Po signálce jsme došli k Památníku obětem železné opony, kde byly položené květiny z dopolední pietní akce. Zapálili jsme svíčku a vzpomínkou uctili oběti a jejich ztracené životy. Každý z nás zavzpomínal na 17. listopad 1989 a zrušení železné opony na tomto místě, kde dráty stříhal Jiří Dienstbier a H. D. Genscher.

A potom hurá do současnosti - prošli jsme  cirkusový svět vietnamské tržnice s bizarním sortimentem a službami, s mohutným mumrajem lidí i aut. Cestou i necestou lesem  jsme  dorazili na kruháč do Hájů a zážitky zakončili přátelským posezením v restauraci Tango.

Účastí na pochodu k 30. výročí 17. listopadu  jsme si společně jako KČT, odbor Union Cheb připomněli  výročí, které změnilo naše životy a dalo nám možnost volby, ale  zároveň i tíhu zodpovědnosti.

 

Text a foto dodala Alena Pitelková.

P1050747.JPG
P1050750.JPG
P1050754.JPG
P1050756.JPG
 
© unioncheb.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma