slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: KČT, odbor Union Cheb > Z našich výletů > 13. 4. 2019 Putování okolím Chodova

13. 4. 2019 Putování okolím Chodova

Na chebském nádraží se scházíme všehovšudy tři, ve vlaku si všimneme ještě jednoho našeho opuštěného člena a hned je nám veseleji, že je nás zase o trochu více. Po registraci v ZŠ, která pamatuje daleko lepší časy, se k nám přidává osamocená turistka ze sokolovského odboru a společně se vydáváme k místnímu Penny marketu, kde má začínat vlastním značením naše putování.

Chodíme dokola, ale nikdo z nás nevidí červenou fáborku, která má ukázat směr trasy. Jiřinka neváhá a jde se pozeptat místních, kudy vede cesta směrem na Starou Chodovskou. Po pár metrech již zahlédneme první fáborku, která nás ujistí, že máme správný směr.

U penzionu u Sotonů zahneme doprava, přecházíme hlavní silnici, pokračujeme podél parovodů, které vedou z elektrárny Vřesová a za nimi procházíme podél usazovacích nádrží. Příroda nic moc, ale po dvou kilometrech se napojíme na žlutou turistickou značku a vcházíme do lesa směrem na zapomenutou vyhlídku Chodaublick-Chodovská vyhlídka, kterou zpřístupnil veřejnosti v srpnu 2014 hornický spolek Solles.

Vyhlídku najdeme na vrcholku Liščího kopce. Ze skalního výběžku lze vidět celé chodovské údolí, usazovací nádrže, Smolnickou výsypku a při dobré viditelnosti lze dohlédnout přes celý Chodov až k Horám, Vintířovu, Novému Sedlu a Karlovým Varům.

Po chvilce odpočinku se stejnou cestou vracíme zpátky, odbočíme zkontrolovat štolu Bílá paní, která je bohužel uzavřená, a pak již přes celý Chodov na nádraží. Poslední metry bereme úprkem, protože chceme stihnout vlak. Dobíháme na nástupiště a vlak přijíždí.

 

text a foto: Iva Böhmová

20190413_092052[1].jpg
20190413_094341[1].jpg
20190413_110354[1].jpg
DSC_0482[1].JPG
 
© unioncheb.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum